Przewodnik po najczęstszych problemach z urządzeniami Apple

Zalany sprzęt

Sprzęt po zalaniu może być uratowany i dalej działać sprawnie przez bardzo długi czas. Bardzo ważne jest, aby jak najszybciej zgłosić się do serwisu po zalaniu, żeby naprawa była możliwa i koszty były jak najmniejsze. Przygotowaliśmy dla Was porady, w których wyjaśnimy co pomoże, a co zaszkodzi zalanemu urządzeniu.

Touch ID

Przycisk Home jest jednym z najczęściej wykorzystywanych elementów iPhone’a (lub iPada), dlatego jego zużywanie następuje stosunkowo szybko. Oczywiście w wielu egzemplarzach iPhone’ów przycisk ten działa jak należy, aż do wymiany telefonu, jednak coraz częściej konieczna jest wymiana przycisku. Należy pamiętać, że w przypadku iPhone’a z Touch ID, wymiana przycisku Home będzie wiązała się z utratą tej funkcji. Cena wymiany przycisku Home nie jest wysoka, zwłaszcza w porównaniu do detalicznej ceny iPhone’a lub iPada.

Niedziałający i niepotrzebny Antywirus

W dzisiejszych czasach coraz więcej użytkowników zaczyna się obawiać wirusów na komputerze i starają się chronić swoje urządzenie, instalując różne programy antywirusowe. Użytkownicy instalują różne oprogramowanie antywirusowe jak na system Windows jak i na iOS, zapominając o tym, że iOS zostaje nadal najbezpieczniejszym systemem. Użytkownicy niepotrzebnie wydają swoje pieniądze kupując bezużyteczny program, który nie przynosi korzyści, a tylko spowolnia urządzenie.

2 opcji naprawy ekranu – regeneracja ekranu lub wymiana na nowy

Nasi serwisanci zajmują się uszkodzeniami telefonów obejmującymi pojedyncze pęknięcie szybki, uszkodzenia ekranu (np. rozlanie matrycy) oraz niedziałający dotyk. Jeżeli masz stłuczone szkło, ale dotyk nadal działa to wystarczy zregenerować ekran (wymiana potłuczonej szybki). Regeneracja trwa około 6 godzin, ale kosztuje mniej niż wymiana ekranu na nowy. Jeżeli regeneracja ekranu nie jest możliwa, możemy zamontować w urządzeniu nowy oryginalny przedni panel.