Ekran do iPhone, oryginalny czy zamiennik?

Wyświetlacz w iPhone, oryginał czy zamiennik?

Zastanawiasz się czy ryzykować zamontowanie nieoryginalnej części w swoim iPhone? Nie masz pewności z jakimi konsekwencjami się to może wiązać? W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na te wątpliwości.

Wchodząc na strony internetowe serwisów produktów Apple można natknąć się na kilka cen tej samej usługi. Różnice w cenie spowodowane są jakością użytych części zamiennych oferowanych w danym serwisie. Trzeba przyznać, że wiele firm nie wprowadza klientów w błąd i otwarcie mówi, że sprzedaje wysokiej jakości zamienniki lub dokonuje napraw z wykorzystaniem zamienników. Takie podejście jest jak najbardziej do przyjęcia zarówno pod względem prawnym oraz moralnym – gdyż klient zgadza się na zamiennik w zamian za cenę niższą niż oryginalna część. Czy wymiana ekranu w iPhone na zamiennik jest „tak samo dobra” jak na oryginalne części? Niestety nie.

Zamienniki są to części produkowane z gorszych komponentów, najczęściej z pewnymi wadami. W zależności od wersji ekranu którą zamówimy, otrzymamy część, która może działać zadowalająco lecz nie przez długi czas. Sprawne oko na pierwszy rzut oka może wychwycić inny kolor ramki (szczególnie widoczne jest to w białej wersji kolorystycznej) lub gorsze kolory wyświetlacza. Kolejnymi różnicami mogą być:

  • mniejsza responsywność lub całkowity brak dotyku w niektórych częściach ekranu,
  • odklejanie się ramki ekranu,
  • czułość warstwy dotykowej,
  • brak niektórych funkcji (np. 3D touch),
  • większa wrażliwość na upadki,
  • nierówne podświetlenie wyświetlacza,
  • gorsze nasycenie kolorów.

Dlaczego wszyscy mają zamienniki a my ich nie polecamy?

Jest to pytanie które bardzo często zadają nam nasi klienci. Odpowiedz jest bardzo prosta. Zamienniki nie sprostały naszym wymaganiom gdyż cenimy sobie wysoką jakość podzespołów przy wymianie ekranów iPhone, która skutkuje zadowoleniem klientów. Takie ekrany montujemy tylko na wyraźne życzenie klientów, gdy np. telefon ma wytrzymać jeszcze chwilę, ponieważ będzie zaraz wymieniamy na nowszy model.

Umówić się na wizytę, na której doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie możesz tutaj

Wymiana w autoryzowanym serwisie czy u nas?

Wymiana ekranu iPhone w autoryzowanym serwisie zazwyczaj trwa około 2 tygodni i wiąże się z dużymi kosztami. Zastanów się po co czekać 2 tygodnie i płacić więcej, jeżeli pracownicy serwisu iCare wymienią ekran na nowy oryginalny taniej i szybciej.

Nasz cennik możesz zobaczyć tutaj, a poniżej znajduje się cennik wymiany ekranów w autoryzowanym serwisie iSpot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.