Czym grozi zapychanie pamięci w iPhone i iPadzie? Tego staraj się unikać!

Obecnie każdy z Nas posiada znaczną ilość aplikacji czy też plików w postaci wideo czy zdjęć w swoim iPhone czy iPadzie, co po czasie może doprowadzać do przepełnienia pamięci naszego urządzenia. Pojawia się Nam komunikat z informacją pt. „Brak pamięci” i jest to sygnał, że należy niezwłocznie zwolnić miejsce w naszym smartfonie. Z jakimi skutkami spotkamy się podczas zapchania pamięci naszego urządzenia? Przeczytaj tekst, a wszystko stanie się jasne!

Niewątpliwie każdy posiadacz smartfona prędzej czy później w trakcie korzystania z niego spotyka się z komunikatem „Zwolnij pamięć w Twoim urządzeniu”. Jak wiadomo, wszystkie przechowywane w urządzeniach pliki w postaci zdjęć, filmów czy też aplikacje stopniowo „ważą” i zapełniają pamięć iPhone czy iPada, szczególnie, jeśli mamy ich bardzo dużo, a pamięć telefonu nie jest odpowiednia do naszych potrzeb. Poniższy artykuł pozwoli Ci zapoznać się z konsekwencjami jakie niesie ze sobą zapychanie pamięci naszych urządzeń, a niestety, jest ich całkiem sporo.

iPhone nie może zrobić zdjęcia

Podstawowym zagrożeniem związanym z zapełnieniem pamięci w naszym iPhone czy innym urządzeniu marki Apple jest oczywiście to, że nie będziemy mogli z niego swobodnie korzystać. Wyobraź sobie sytuację, kiedy nadarzył się moment, który koniecznie chcesz uwiecznić na fotografii, wyciągasz telefon i… niestety, nie możesz zrobić zdjęcia, ponieważ Twój iPhone nie ma miejsca na nowe ujęcia.

Krytyczne zapchanie pamięci iPhone

Zapchane urządzenie nie jest w stanie pobierać nowych aplikacji, dokonywać aktualizacji już tych istniejących, wykonywać zdjęć, filmów czy też innych tego typu działań. Upośledza to podstawowe funkcje smartfona i chcąc nie chcąc, nie jest on już w pełni sprawny. W niektórych przypadkach może dojść nawet do sytuacji, gdzie nasz iPhone w przypadku rozładowania/wyłączenia nie będzie chciał się już ponownie uruchomić ze względu na zapełnienie pamięci. Wtedy utracimy wszystkie dane, które nie zapisały się w chmurze, ponieważ telefon będzie trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych. Resetowanie urządzenia może się zatem okazać zgubne w skutkach!

Co zrobić aby nie dopuścić do zapełnienia pamięci iPhone?

Jeżeli chcemy uniknąć sytuacji, w której nasz iPhone czy iPad cierpi na brak pamięci, warto raz na jakiś czas dokonywać „sprzątania” swojego urządzenia. Pozbyć się tego, co jest Nam niepotrzebne – przestarzałych lub zdublowanych zdjęć, filmów, dokumentów, sprawdzić, czy nie przechowujemy aplikacji z których już nie korzystamy bądź nie korzystaliśmy w ogóle. Wchodząc w ustawienia naszego urządzenia Apple możemy sprawdzić ilość pamięci, co dokładnie ona obejmuje i na jakim poziomie. Możemy także dokonać zwolnienia pamięci z aplikacji mało lub w ogóle nieużywanych, co skutecznie pomaga w doprowadzeniu naszego smartfona do optymalnego stanu. Są to proste czynności, które długofalowo pomogą naszemu urządzeniu zachować sprawność i pozwolą na cieszenie się z użytkowania go przez wiele lat.