Regeneracja ekranu czyli jak zaoszczędzić na naprawie wyświetlacza.

Ile kosztuje wymiana szybki w iPhone?

Prawie każdemu z nas przytrafiła się sytuacja kiedy piękny i niezarysowany iPhone upadł wyświetlaczem na podłogę, kafelki czy chodnik. Zawsze w takiej sytuacji odwracasz telefon i modlisz się aby nie zobaczyć tzw „pajęczynki”. Niestety… wzdychasz, mówisz pod nosem piękne niecenzuralne słowo i otwierasz google w którym wpisujesz słowa klucz – „pękniety ekran iphone”. Wyskakuje Ci cała masa serwisów oferujących naprawę Twojego wyświetlacza. Sprawdzasz ceny i dochodzi do Ciebie że nie jest to taka tania usługa.

A co gdyby przyszło Ci zapłacić 100-200 zł mniej za taki sam bądź lepszy wyświetlacz? Z pomocą przychodzi regeneracja ekranu. Czym zatem jest ta cała regeneracja i dlaczego usługa ta jest tańsza? 

Pod nazwą regeneracja ekranu kryje się wymiana szkła ekranu w pękniętym wyświetlaczu. Obie te warstwy są ze sobą zespolone co przekłada się na szereg procesów które doprowadzają do ich rozdzielenia.

Jest to możliwe tylko dzięki specjalnym maszynom.  Serwis zatem nie musi wymieniać kompletnego modułu wyświetlacza  co skutkuje tańszą naprawą.

iPhone wymiana szybki na końcowym etapie:

Metoda refabrykacji jest tańsza niż wymiana całego modułu wyświetlacza co jest szczególnie ważne, gdy chodzi o starsze urządzenie. Zaletą tej opcji jest również to, że wyświetlacz pozostaje ten sam.

W przybliżeniu można założyć, że regeneracja kosztuje około 25% wartości telefonu. Gdy wartość telefonu wynosi 1000 zł, jego regeneracja kosztuje około 250 zł. W naszej opinii, zdecydowanie się opłaca :)!

Regeneracja ekranu w iPhone

Metoda ta niestety ma swoje ograniczenia. Możliwe jest bowiem naprawienie w ten sposób tylko modułów ze sprawnym ekranem. Nie uda się zregenerować wylanych wyświetlaczy i takich w których jest wiele ubytków szkła.