Demontaż matrycy w nowych oraz starszych komputerach iMac

Demontaż matrycy w nowych oraz starszych komputerach iMac

Nawet najlepszy i najbardziej niezawodny sprzęt miewa czasem problemy, wymaga wyczyszczenia lub zwyczajnie potrzebuję modernizacji. Zamknięta bryła komputerów iMac jest z jednej strony kunsztem designerskim lecz z drugiej strony utrapieniem użytkowników. Jakakolwiek ingerencja we wnętrze wymaga doświadczenia oraz specjalnych narzędzi. Z pomocą przychodzi tutaj serwis iCare który to bez problemu potrafi otworzyć każdy rodzaj iMaca. Wykonujemy usługi:

  • odświeżanie – polegające na pozbyciu się kurzu zalegającego w środku komputera oraz w systemie wentylacji,
  • czyszczenie – w skład w których wchodzi wyczyszczenie smug kurzu na ekranie 
  • naprawa 
  • modernizacja – wymiana na dysk SSD

iMac’i przed klejeniem

Pierwsze komputery iMac nie były na szczęście mocowane na klej. Apple użyło tutaj bardzo prostej metody czyli… magnesów. Mocowania takie możemy znaleźć do modelu Mid 2011. Wszystkie iMac’i wyprodukowane przed tym modelem posiadają takie mocowania, co skutkuje łatwiejszą, tańszą oraz bezpieczniejszą naprawą. Nadal należy posiadać specjalistyczny sprzęt aby go otworzyć i nie narazić się na dodatkowe koszty poniesione przez stłuczoną matrycę.

iMac’i po 2011 roku

Wraz z modelem Late 2012 Apple skomplikowało ten proces. Wokół ekranu zamiast magnesów znalazła się specjalna taśma sklejająca matrycę. Tak właśnie matrycę, gdyż nie ma już dwóch osobnych  elementów jak poprzednio co oznacza że uszkodzenie szkła przy otwieraniu iMac’a może kosztować bardzo dużo. Przykładem niedoświadczonego technika może być poniższa fotografia. Dlatego może lepiej jest oddać komputer w ręce specjalistów z iCare niż skończyć jak matryca naszego klienta (zdjęcie poniżej) 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.