Dlaczego Twój MacBook jest gorętszy niż Scarlett Johanson?

Twój MacBook zaczął się mocno grzać?

Nie wiesz co zrobić, ponieważ wcześniej wszystko było w porządku? Może przyszedł już czas na przeczyszczenie wentylatorów i na wymianę pasty termoprzewodzącej. Regularne dbanie o czystość komputera (zarówno jego obudowy jak i wnętrza), pozwoli wydłużyć żywotność twojego MacBook’a.

W poniższym artykule zakładamy, że nie jesteś grafikiem komputerowym wykorzystującym możliwości komputera w 110%, ponieważ w takich okolicznościach głośno chodzący wiatrak pomaga nie przegrzać płyty głównej i próby obniżenia szybkości jego pracy mogą spowodować uszkodzenie płyty głównej.

MacBook może przegrzewać się w czasie normalnego użytku. Zazwyczaj powodem tego zjawiska jest zakurzony wentylator lub zużyta pasta termoprzewodząca. Działanie szkodliwego oprogramowania (np.: MacClaner, MacKeeper itp.) lub niepożądanych aplikacji działających w tle może powodować wykorzystanie procesora na poziomie 100%, co w efekcie doprowadzi do nadmiernego przegrzewania się sprzętu. W pewnym momencie MacBook zaczyna chodzić głośniej a jego wydajność spada.

MacBook posiada czujniki reagujące na zmiany temperatury. Jeżeli temperatura komputera zacznie przewyższać limit dopuszczalnej temperatury, MacBook się grzeje ponadnormatywnie to automatycznie włączy wentylatory, które odprowadzą nadmiar ciepłego powietrza z wnętrza komputera i schłodzą jego podzespoły.

Jest kilka pomocnych wskazówek, które mogą zapewnić prawidłowe działanie MacBook’a w dopuszczalnych temperaturach.

Jak obniżyć temperaturę MacBook’a?

  1. Sprawdź czy twój MacBook posiada aktualne oprogramowanie. Nieaktualne oprogramowanie może powodować nadmierne obciążenie procesora, co skutkuje zmniejszoną wydajnością i wzrostem temperatury.
  2. Zwróć uwagę na jakiej powierzchni używasz MacBook’a. Może korzystasz z niego w łóżku, albo trzymasz go na kolanach podczas pracy, zasłaniając tym samym otwory wentylacyjne. Staraj się korzystać z komputera na płaskiej (twardej) powierzchni.
  3. Upewnij się, że wiatraki działają poprawnie. MacBook ma funkcję automatycznego włączenia wiatraków, wtedy gdy czujniki temperatury odnotują przekroczenie limitu dopuszczalnej temperatury.
  4. Nie zasłaniaj i nie przykrywaj klawiatury oraz otworów wentylacyjnych. Otwory wentylacyjne służą do odprowadzenia gorącego powietrza z komputera. Natomiast jeżeli zasłonimy otwór, wiatraki nie będą w stanie odprowadzić gorącego powietrza co spowoduje wzrost temperatury komputera.
  5. Nie używaj tanich zamienników. Zasilanie powinno odbywać się tylko i wyłącznie za pomocą oryginalnej ładowarki Apple.
  6. Staraj się korzystać z MacBook’a podczas umiarkowanych temperatur otoczenia. W obszarze pomiędzy 10 – 35 C.

[cta_shortcode url=’https://icare.net.pl/pl/naprawa-macbook/’ text=’Serwis MacBook’ icon=” target=’_blank’ align=’center’]

W przypadku gdy powyższe porady nie pomogły a Twój MacBook nadal jest gorący jak „patelnia”, zalecamy skontaktować się z serwisem i oddać swój komputer na diagnozę. W serwisie pracownicy powinni sprawdzić i zdiagnozować, z jakiego powodu MacBook zaczął się przegrzewać. Warto zainwestować w wymianę pasty termoprzewodzącej albo oczyszczenie z kurzu, żeby twój MacBook posłużył Ci jak najdłużej. Nie trzeba się martwić, zazwyczaj naprawa nie będzie wiązała z ogromnymi kosztami.

Poniżej zamieszczamy cennik napraw MacBook w serwisie iCare.

  • wymiana pasty termoprzewodzącej oraz czyszczenie MacBook’a – 250 PLN
  • czyszczenie komputera – 150 PLN
  • wymiana wentylatora – od 250 – 450 PLN
  • instalacja systemu – 150 PLN

Dbamy o Twoje urządzenie

Podczas całego procesu modernizacji zwracamy szczególną uwagę na odpowiednie zabezpieczenie Twojego sprzętu, bo wiemy jak ważny dla użytkowników sprzętu Apple jest jego stan wizualny. Oddając sprzęt do serwisu iCare w Łodzi masz pewność, że Twój sprzęt wróci do Ciebie w nienagannym stanie.

Bezpieczeństwo danych

Dodatkowo w przypadku wymiany dysku oferujemy możliwość zrobienia kopii zapasowej i przegrania Twoich danych na nowy dysk, dzięki czemu nie musisz martwić się o bezpieczeństwo Twoich danych znajdujących się w komputerze lub laptopie podczas modernizacji sprzętu.

Jako nieliczni, w naszym serwisie iCare w Łodzi oferujemy usługę czyszczenia szyb i matryc w komputerach iMac oraz monitorach firmy Apple.

Wieloletnie doświadczenie, tysiące naprawionych komputerów

Serwis iCare w Łodzi posiada największe doświadczenie w dziedzinie diagnostyki oraz napraw komputerów stacjonarnych i laptopów Apple. W naszej pracy wykorzystujemy tylko wysokiej klasy sprzęt, dzięki któremu kompleksowo zadbamy o Twój komputer stacjonarny lub laptop. Jesteśmy w stanie wymienić całe uszkodzone moduły (matryce, płyty główne, baterie itp.).

Wszelkie naprawy i modernizacje wykonujemy tak by sprzęt jak najszybciej wrócił do właściciela, nie zapominając o dokładności, precyzji i wysokiej jakości świadczonych usług.

Naprawa na odległość

Twój MacBook się grzeje i uważasz, że potrzebujesz naprawy w naszym serwisie, ale mieszkasz poza Łodzią? Zamów kuriera, który odbierze od Ciebie urządzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.