Gdzie kupić iPhone?

Niezależnie od motywacji częstym pytaniem jest: gdzie kupić iPhone? Mogłoby wydawać się inaczej, odpowiedź jest dość złożona…

Jaki iPhone wybrać?

Bardzo istotną kwestią jest decyzja od kogo chcemy kupić sprzęt i jakiego rodzaju urządzenie nas interesuje. Do wyboru mamy kilka opcji:

 • fabrycznie nowy telefon
 • telefon powystawowy
 • telefon używany w pełni sprawny
 • telefon uszkodzony, który naprawimy w serwsie

Oczywiście na wybór którejś z wymienionych opcji wpływ ma wiele czynników, przede wszystkim budżet oraz wymagania stawiane przed iPhone. Jeśli nie możemy (albo nie chcemy) pozwolić sobie na wydanie nawet ponad 7 tys złotych na telefon, a potrzebujemy naprawdę dobry telefon powinniśmy zainteresować się najnowszym modelem z drugiej ręki. Chcąc kupić starsze urządzenie do pracy/dziecku najbardziej opłacalnym wyborem może okazać się kupno uszkodzonego telefonu (zbite szkło ekranu, słaba bateria, etc. to standardowe usterki) i naprawienie go. Ceny jakie oferuje dobry pogwarancyjny serwis Apple mogą po dodaniu ceny telefonu okazać się logicznym wyborem.

Gdzie kupić nowego iPhone?

Oczywiście nowy smartfon to najbardziej komfortowe rozwiązanie – zapewni nam najdłuższy możliwy okres gwarancji i naprawy realizowane przez autoryzowany serwis Apple. Musimy jednak pamiętać, że w drugim roku telefon trafi do autoryzowanego serwisu tylko jeśli jest kupiony oficjalnie przez stronę Apple lub firmę posiadającą autoryzowany serwis. Zakup w takich firmach jak Media Markt, OleOle, etc. to przekazanie telefonu w ramach rękojmi do zwykłego serwisanta, który często naprawia nie tylko iPhone, ale wszystkie naprawy w danym sklepie. Zakup nowego urządzenia daje pewność braku niewidocznych na pierwszy rzut oka uszkodzeń. Mamy zatem takie opcje jak:

iPhone znajdziemy też na Allegro, jednak tutaj należy zachować czujność. Kupujący powinien upewnić się czy:

 • sprzedawca ma zarejestrowaną działalność
 • jakie ma opinie na profilu dotyczące tego oraz pozostałych produktów
 • ile posiada sprzedanych produktów oraz aktywnych aukcji

Dodatkowym plusem będzie rzecz jasna plakietka Super Sprzedawcy. Pamiętajmy także o dowodzie zakupu – jeśli sprzedający zaznaczył w aukcji, że wystawia fakturę, powinniśmy ją wziąć. Na szczęście na Allegro działa teraz gwarancja do 10 tys zł co w pełni wystarcza, nawet przy najdroższych iPhone. Z doświadczenia naszych klientów, wiemy, że Allegro nie stara się unikać odpowiedzialności :)!

Gdzie znaleźć używany iPhone?

Produkty Apple są zazwyczaj najdroższe na rynku i często jedynym sposobem na kupienie ich w naprawdę dobrej cenie jest wybór telefonu z drugiej ręki. Ludzie zazwyczaj zmieniają telefon z powodu zmiany na nowszy model. W takim wypadku znalezienie zadbanego egzemplarza wartego swojej ceny może zająć trochę czasu, ale nie jest w żadnym stopniu niemożliwe. Aby uniknąć zaupu iPhone, który jest wątpliwego pochodzenia/jakości można poprosić zaprzyjaźniony serwis o zawarcie transakcji u nich. Dobry serwisant szybko sprawdzi jakość urządzenia.

Pozostaje również kupno uszkodzonego telefonu. Naprawa iPhone chociaż nie jest tania, wcale nie musi być nieopłacalna. Co ważne,  nawet iPhone mające kilka lat są nadal w pełni sprawne i mają dostęp do wszystkich aplikacji! Najnowszy system można wgrać na iPhone 6S, który swoją premierę mial we wrześniu 2015 roku.

Jeśli zdecydujemy się skorzystać z tej opcji, pojawia się ryzyko: niektóre uszkodzenia widoczne na pierwszy rzut oka mogą sprawić, że nie zauważymy innych, kosztownych wad. Z tego też względu najlepiej, aby na taki krok decydowała się osoba przynajmniej częściowo obyta z kwestiami hardware, albo mogąca skorzystać ze wsparcia serwisu.

Najlepszymi źródłami używanych iPhone’ów są:

 • Allegro – tutaj klient jest w największym stopniu zabezpieczony przed oszustwem i sprzedażą produktu niezgodnego z opisem
 • OLX – chyba najpopularniejszy portal, na którym można stosunkowo  łatwo znaleźć szukany produkt, jest na nim jednak dużo oszustów
 • Facebook – w grę wchodzi w zakładka Marketplace lub dołączenie do specjalnych grup sprzedażowych poświęconych produktom Apple.

A może refurb lub powystawowy iPhone?

Wszystko o powystawowych telefonach można przeczytać tu: artykuł.

Ostatnią coraz więcej na rynku pojawia się modeli odnowionych, tak zwany refurb. Taki model doprowadza się do stanu „jak nowy”, jednak niekoniecznie z fabrycznie nowymi i oryginalnymi częściami. Aby znaleźć godnego zaufania dystrybutora takich telefonów, trzeba poświęcić trochę czasu. Ze względu na stosunkowo małą popularność urządzeń w tym stanie i niską świadomość kupujących można natknąć się na nieuczciwego sprzedawcę oferującego iPhone, w którym zastosowano kiepskiej jakości części.

Źródłem do kupna odnowionego iPhone może być Allegro. Innymi źródłami mogą być:

 • sklepy z elektroniką
 • Amazon
 • eBay

Na co zwrócić uwagę przy zakupie iPhone?

W przypadku nowego smartfona sprawa jest prosta. Opakowanie musi być zafoliowane i to w sposób bardzo staranny. Apple nie pozwala sobie na zafoliowanie urządzenia w niechlujny sposób. Taka folia może być oznaką otwarcia urządzenia i ponownego zgrzania foli co wbrew pozorom nie jest trudne. W przypadku zakupu z pewnego źródła (Apple, iSpot, iDream) nie ma się co martwić o to czy urządzenie jest oryginalne. Spotkaliśmy się jednak ze sprzedażą urządzeń powystawowych jako nowe w elektromarketach. Zdziwienie klienta było bardzo duże gdy zakupione 3 miesiące wcześniej urządzenie jest już po gwarancji. Gwarancję Apple możemy sprawdzić pod tym linkiem.

Jeśli decydujemy się na używany iPhone powinniśmy zachować jeszcze większą czujność. Podstawę stanowi sprawdzenie kondycji baterii, stanu fizycznego urządzenia oraz dopytanie czy w modelu nie była realizowana naprawa płyty głównej. Nawet ważna gwarancja nie obejmuje bowiem wymiany baterii i wymiana takiego podzespołu w serwisie iPhone będzie odpłatna.

A może wystarczy tylko wymienić baterię w iPhone którego posiadasz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.