Udane wakacje dla Ciebie i Twojego iPhone – praktyczne porady jak zadbać o sprzęt elektroniczny podczas wyjazdu

Wakacje kojarzą Nam się ze słońcem, plażą, relaksem i… smartfonem? To właśnie nasz iPhone czy też inne urządzenie mobilne staje się naszym aparatem, kamerą czy też portfelem podczas podróży. Dlatego też bardzo ważne jest, aby odpowiednio przygotować się na wyjazd i zabezpieczyć swój iPhone, iPad czy MacBook przed potencjalnymi zagrożeniami, np. kradzieżą. Opisane przez Nas kroki zagwarantują Ci spokojne i udane wakacje!

Nadszedł upragniony przez wielu sezon wakacyjny, a co za tym idzie – miesiące, w których większość z Nas udaje się na wakacje, urlop czy inny tego typu wyjazd. Letnie podróże wiążą się z odpoczynkiem i pełnym relaksem pod warunkiem, że podczas całego wyjazdu bezpieczni jesteśmy nie tylko my, ale również wszystkie nasze najcenniejsze rzeczy. Aby być spokojnym o drogocenne rzeczy takie jak telefon czy komputer, warto przed wyjazdem przygotować i zabezpieczyć nasze urządzenia przed niebezpieczeństwami takimi jak np. zalanie, kradzież czy chociażby brak miejsca w pamięci uniemożliwiający zrobienie kolejnych zdjęć czy filmów z podróży. Przeczytaj uważnie poniższy artykuł i uniknij nieprzyjemnych sytuacji na wakacjach!

Etui do iPhone/Szkło hartowane na wakacje

Na samym początku warto zadbać o akcesoria chroniące nasz telefon – odpowiednio dobrany case, pokrowiec czy szkło hartowane to podstawa, która będzie zapobiegała powstawaniu rysek, pęknięciu ekranu czy innych tego typu nieprzyjemnych uszczerbków na naszym urządzeniu. Oczywiście bardzo ważne jest również to, aby nie wystawiać naszych smartfonów, tabletów czy komputerów na słońce, ponieważ będzie to doprowadzało do przegrzania naszych urządzeń oraz trzymanie ich z dala od słonej wody w morzu czy piasku, które mogą spowodować poważne i trwałe uszkodzenia. Chcesz robić zdjęcia lub video pod wodą? Nie ufaj wodoszczelności iPhone i kup profesjonalne etui (lepiej nie na Alim), które ma wodoszczelność do np. 50m.

Zwolnienie pamięci w iPhone na zdjęcia

Kilka dni przed podróżą dobrze jest zrobić „sprzątanie” swojego urządzenia – usunięcie niepotrzebnych i przestarzałych zdjęć, filmów, dokumentów czy aplikacji, aby zwolnić miejsce w pamięci smartfona czy też komputera i mieć zapas na wspomnienia z wakacji.

Backup danych przed wyjazdem na wakacje

Aby uchronić nasze dane przed kradzieżą, przed każdym wyjazdem dobrym rozwiązaniem jest wykonanie kopii zapasowej urządzenia, która pozwoli Nam na zachowanie wszystkich plików w naszym iPhone, iPadzie czy MacBooku. Istotne jest również ustawienie hasła dostępu do wszystkich naszych urządzeń oraz stosowanie dodatkowych zabezpieczeń w postaci alertów czy pytań bezpieczeństwa podczas logowania z nowych miejsc. Obecnie najnowsze modele iPhone posiadają funkcje Touch ID lub Face ID, które stanowią świetne zabezpieczenie urządzenia. Warto włączyć w naszym iPhone funkcję „Znajdź mój iPhone”, która pozwala na zlokalizowanie urządzenia. Podczas wyjazdu warto wyłączyć funkcję wyświetlania powiadomień na zablokowanym ekranie, co pozwoli na zabezpieczenie dostępu do poufnych danych i dodatkowo zaoszczędzi baterię.

Kradzież iPhone

Już podczas wyjazdu bardzo ważne jest, aby nie zostawiać swoich urządzeń w widocznych miejscach, np. w pokoju hotelowym na łóżku, w restauracji na stole, na leżaku na plaży itd. Najcenniejsze rzeczy należy mieć zawsze przy sobie i najlepiej w torebkach typu nerka, do których dostęp nie jest tak łatwy jak w przypadku np. plecaka czy tylnej kieszeni lub przechowywać je w sejfach znajdujących się w pokojach hotelowych.

Bezpieczne połączenie z Wi-Fi

W przypadku korzystania z sieci Wi-Fi należy zawsze sprawdzać, czy dane połączenie jest w 100% bezpieczne. Warto na czas wakacji wyłączyć opcję automatycznego połączenia ze znanymi sieciami, co dodatkowo wpłynie na brak możliwości połączenia z fałszywą siecią.

Bezpieczeństwo to podstawa, szczególnie podczas sezonu wakacyjnego, kiedy to każdy z Nas pragnie odpocząć i oderwać się od problemów. Aby nie doszło do nieprzyjemnych związanych z naszym sprzętem elektronicznym sytuacji podczas wyjazdu, warto wdrożyć kilka z wyżej wspomnianych kroków. To sprawi, że będziemy mogli w pełni korzystać z uroków podróży i jednocześnie być spokojnym o nasze urządzenia mobilne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.