Jak wyłączyć iPhone 11 oraz nowsze modele?

Kiedyś to były czasy… Telefony miały zwykły wyłącznik, jakiś specjalnie do tego przeznaczony przycisk, a jeśli to nie pomagało, to “cyk” i bateria z telefonu wyjęta. Nie było możliwości, by się wtedy nie wyłączył. A teraz…

A teraz podpowiadamy jak to łatwo i szybko zrobić.

Model modelowi nie równy

Często, w różnych sprawach, nie można dać jednoznacznej odpowiedzi i tak też jest tutaj. Ponieważ to jak wyłączyć iPhone zależy. Od czego? Przede wszystkim od jego generacji. Inaczej będzie go wyglądało w przypadku iPhone X, 11, 12 a inaczej np. od iPhone SE. Jednak nie jest to nic skomplikowanego i każdy sobie z tym poradzi. Tak więc po kolei.

Ja wyłączyć iPhone 12, 11 lub X

W przypadku tych modeli, do wyłączenia Waszego iPhone będziecie musieli użyć dwóch przycisków. Jeden z nich to dowolny przycisk głośności, natomiast drugi to przycisk boczny (znajduje się on z prawej strony urządzenia). Teraz wystarczy nacisnąć je jednocześnie i przytrzymać do czasu, aż pojawi się suwak wyłączenia. Następnie po prostu przeciągnijcie suwak i odczekajcie około 30 sekund. Po tym czasie urządzenie powinno się wyłączyć.

Jeśli chcecie ponownie włączyć urządzenie, a wierzymy, że w większości przypadków tak właśnie będzie, sprawa jest jeszcze prostsza. Wystarczy nacisnąć i przytrzymać przycisk boczny (prawa strona iPhone) aż pojawi się logo Apple.

Jak wyłączyć iPhone SE (2. generacji), 8, 7 lub 6

W przypadku tych urządzeń jest jeszcze łatwiej. Wystarczy nacisnąć przycisk boczny (znajdujący się z prawej strony urządzenia)  i przytrzymać go, do momentu pojawienia się suwaka. Teraz wystarczy go przeciągnąć i poczekać około 30 sekund aż urządzenie wyłączy się. By ponownie włączyć iPhone, wystarczy, analogicznie jak w przypadku iPhone X, 11 lub 12, wcisnąć i przytrzymać przycisk boczny, aż pojawi się logo Apple. Jest to dokładnie ten sam przycisk, którym wyłączyliście swoje urządzenie.

jak wyłączyć iPhone SE (1. generacji), 5 lub starszy

Trochę inaczej niż w przypadku nowszych modeli, ale równie prosto. By wyłączyć iPhone tej kategorii, wystarczy wcisnąć i przytrzymać przycisk górny, do momentu aż pojawi się suwak. Następnie należy przeciągnąć suwak i odczekać około 30 sekund do wyłączenia urządzenia. By ponownie włączyć urządzenie, trzeba po prostu posłużyć się dokładnie tym samym przyciskiem. Wystarczy go nacisnąć i przytrzymać do momentu aż pojawi się logo Apple.

Na koniec

W przypadku iPhone cały proces wyłączenia oraz włączenia urządzenia wygląda podobnie. Jednak różni się odrobinę w zależności od jego modelu, a diabeł tkwi w szczegółach. Teraz jednak już wiecie jak wyłączyć/włączyć swój sprzęt.

A może nie masz pewności czy bateria w Twoim iPhone nadaje się już do wymiany?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.