Wymiana układu zasilania U2 w iPhone

20 grudnia 2018 Naprawa iPhone Układ U2 iPhone

Wymiana  układu zasilania U2 w iPhone

Wiele razy spotkaliśmy się z sytuacją gdy myśleliśmy że problem szybko rozładowującej się baterii czy braku ładowania leży po stronie uszkodzonego gniazda lightening lub zużytej baterii. Jednak tuż po wymianie tych elementów zdawaliśmy sobie sprawę że problem który występował nadal jest obecny. Jako że naszym mottem jest rzetelna i sprawna naprawa, zaczęliśmy drążyć co w takim razie jest odpowiedzialne za ten stan rzeczy. W tym przypadku diagnoza mogła być tylko jedna… uszkodzony układ zasilania U2 na płycie głównej. Za każdym razem gdy piszemy: wymiana układu U2, mamy na myśli: lutowanie układu U2. Uszkodzoną cześć tą można tylko wylutować pod mikroskopem i wlutować nowy układ U2.

Za co odpowiada układ U2 i kiedy może się uszkodzić?

Układ ten odpowiada w iPhonie za zarządzanie ładowaniem oraz za komunikacje przez port Lightening. Jako że to my odpowiadamy za ładowanie telefonu możemy go w bardzo prosty sposób uszkodzić. Bardzo częstym powodem uszkodzenia układu U2 jest korzystanie z nieoryginalnych i niecertyfikowanych przewodów USB w których to mogą występować wahania napięcia. Często usterka ta występuje w wyniku częstego ładowania telefonu w aucie. W związku z tym odradzamy ładowanie telefonu w aucie. Wystrzeganie się takich produktów może lecz nie musi uchronić nas przed takim uszkodzeniem. Zdarza się bowiem że układ ten miał wadę fabryczną która niestety spowoduję jego późniejszą wadliwą pracę.

Objawy uszkodzonego układu U2 w iPhone

  • Szybko rozładowywująca się bateria,
  • Długie ładowanie się telefonu,
  • Brak możliwości naładowania a co z tym idzie włączenia iPhone’a,
  • Brak komunikacji z komputerem,
  • Nadmierna eksploatacja baterii.

Serwis

W serwisie iCare prowadzimy wymiany układu U2 we wszystkich modelach iPhone. Nowy układ jest wolny od wad i pozwoli na uratowanie sprzętu oraz cennych danych znajdujących się na nim. Naprawa trwa z reguły 1-2 dni robocze a całość naprawy udzielamy 3 miesięcznej gwarancji.