Wymiana układu zasilania U2 w iPhone

Układ zasilania U2 w iPhone.

Wiele razy spotkaliśmy się z sytuacją, gdy myśleliśmy, że problem szybko rozładowującej się baterii czy braku ładowania leży po stronie uszkodzonego gniazda lightening lub zużytej baterii. Jednak tuż po wymianie tych elementów zdawaliśmy sobie sprawę, że problem, który występował nadal jest obecny. Jako że naszym mottem jest rzetelna i sprawna naprawa, zaczęliśmy drążyć co w takim razie jest odpowiedzialne za ten stan rzeczy. W tym przypadku diagnoza mogła być tylko jedna… uszkodzony układ zasilania U2 na płycie głównej. Za każdym razem, gdy piszemy: wymiana układu zasilania U2, mamy na myśli: lutowanie układu U2. Uszkodzoną cześć tą można tylko wylutować pod mikroskopem i wlutować nowy układ U2.

Wymiana układu zasilania U2 w iPhone

W serwisie iCare prowadzimy wymiany układu U2 we wszystkich modelach iPhone. Nowy układ jest wolny od wad i pozwoli na uratowanie sprzętu oraz cennych danych znajdujących się na nim. Wymiana układu zasilania U2 z reguły trwa nie więcej niż 1 dzień roboczy.

Po wymianie układu zasilania U2 iPhone znikną problemy z:

  • Nieprawidłowym ładowaniem baterii
  • Szybkim rozładowywaniem baterii
  • Komunikacją z komputerem
  • Brakiem możliwości naładowania iPhone
  • Nadmierną eksploatacją baterii

Po wymianie układu zasilania U2 przeprowadzamy bezpłatną diagnozę baterii. Jeżeli okaże się, że bateria jest nadmiernie eksploatowana, to zalecamy wymianę baterii na nową w naszym serwisie.

Samodzielna wymiana układu zasilania U2 w iPhone

Niestety nie można kupić nowego układu zasilania U2 i samodzielnie go zamontować. Konieczne jest do tego odpowiednie doświadczenie techniczne oraz profesjonalny sprzęt (mikroskop, lutownica, etc).

Wymiana układu zasilania U2 wysyłkowo

Jeśli brakuje Tobie wolnego czasu możesz wysłać swój iPhone do naszego serwisu. Wymienimy uszkodzony układ zasilania U2 na nowy w ciągu 1 dnia roboczego i wyślemy telefon pod wskazany adres. Wystarczy wypełnić formularz na naszej stronie w kategorii zamów kuriera

Za co odpowiada układ U2 i kiedy może się uszkodzić?

Układ ten odpowiada w iPhonie za zarządzanie ładowaniem oraz za komunikacje przez port Lightening. Jako że to my odpowiadamy za ładowanie telefonu możemy go w bardzo prosty sposób uszkodzić. Bardzo częstym powodem uszkodzenia układu U2 jest korzystanie z nieoryginalnych i niecertyfikowanych przewodów USB w których to mogą występować wahania napięcia. Często usterka ta występuje w wyniku częstego ładowania telefonu w aucie. W związku z tym odradzamy ładowanie telefonu w aucie. Wystrzeganie się takich produktów może, lecz nie musi uchronić nas przed takim uszkodzeniem. Zdarza się bowiem, że układ ten miał wadę fabryczną która niestety spowoduję jego późniejszą wadliwą pracę.

Gwarancja na wymianę układu zasilania U2

Na wymianę układu zasilania U2 w iPhone dajemy 3-miesięczną gwarancję. Gwarancja nie obowiązuje w przypadku uszkodzenia układu U2 za pomocą nieoryginalnej ładowarki lub podczas ładowania w samochodzie (zmienne obroty silnika powodują niestabilne napięcie w gnieździe ładowania co w efekcie skutkuje uszkodzenie układu zasilania U2).

Ile kosztuje naprawa układu U2

W zależności od modelu telefonu koszt wynosi od 150 zł do 500 zł. Cena tej naprawy nie przekracza zazwyczaj 35% wartości telefonu dzięki czemu w naszej opinii zdecydowanie opłaca się ją zrobić.

Napraw swój uszkodzony układ zasilania U2 w iPhone w serwisie Apple iCare!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.